Answer:
Foods and shoes thats it
Step-by-step explanation:
Answer:
8
Step-by-step explanation:
dog=3x
cat=x
3x+x=32
4x=32
4/4
32/4
x=8
3(8)=24
x=8
So she trained 24 dogs and 8 cats
Apologies, but there is no map...?
29.5652% please give brainlest
Answer: 12.30 dollars will be spent
Step-by-step explanation: If you go on a trip of 150 miles and each mile is 25 miles per gallon, I divided 150 miles from 25 = 6. Then each gallon cost $2.05 dollars, if we want to know how much will they spend on gas you have to multiply how much per mile and how much it cost. So 2.05 times 6 = 12.30.