1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
yanalaym [24]
3 years ago
5

Need help ASAP Please and thanks

Mathematics
1 answer:
Artyom0805 [142]3 years ago
4 0

Answer: easy maske sure to multiply

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Help this question is hard
bonufazy [111]

I’m pretty sure the answer is C

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Frank is going to plant x vegetable seeds in one garden and 3x+2 vegetable seeds in another. How many seeds is frank going to pl
LekaFEV [45]

Answer:yeet yeet skeet skeet

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Help Me!!!I will failll please they never taught me this!!!!
kozerog [31]

Answer:

the answer x algorithm happy fail day

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is an equation of the line that passes through the point (-2,-8) and has the slope of 3
NeTakaya

Answer:

y = 3x - 2

Step-by-step explanation:

y +8 = 3 (x + 2)

y + 8 = 3x + 6

y = 3x - 2

3 0
3 years ago
(2,-2) (5, 9) (5, -7) (1.4)
SSSSS [86.1K]
Number 1 because of the buttcheeks in the center
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Graph ​ <br> −7y+8=21x−6<br> ​.
    13·1 answer
  • Supplementary angle of 80
    8·1 answer
  • What is the numerator of the simplified difference? 2x+3/x+4 - x-7/x+4​
    6·1 answer
  • PLEASE HELP ME TO SoLVE THIS Questions​
    9·1 answer
  • 0.29 in scientific notation
    7·1 answer
  • This app is amazing! Please help I’m really confused!
    10·2 answers
  • Company a rents trucks for a down payment of $24 and $3 for each hour the truck is used. Company b charges $18 for a down paymen
    15·1 answer
  • The price of cupcakes is $7 more than the price of a cake, which is d dollars.what does the expression d+7 represent?
    14·1 answer
  • a grocery store sells 24 basket of bananas for a total of $192 each basket contains 31 bananas. rounded to the nearest cent what
    9·1 answer
  • Which is greater?<br> B. 42%<br> A. 0.482
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!