1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Stella [2.4K]
3 years ago
14

Peyton has 2 pizzas each pizza is cut into 10 equal slices she and her friends eat 14 slices what part of the pizzas did they ea

t write your answer as a decimal
Mathematics
1 answer:
marysya [2.9K]3 years ago
7 0

Answer:

14/20 = 7/10 = .7

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find the value of g(7) for the function below.
Yanka [14]

Answer: The correct answer is (A) - 60/7 :)

Step-by-step explanation: The answer is A because all of the other ones make absolutely no sense one bit at all...!

5 0
3 years ago
On a piece of paper, graph the system of equations. Y=x-2 y=x^2-6x+8
pantera1 [17]

Answer: C

Step-by-step explanation: graph both equations and see where they intersect. Use desmos.com/calculator

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the nearest thousand, hundreds, tens for 7931
photoshop1234 [79]
To the nearest thousand, it is 8,000
To the nearest hundred, it is 7,900
To the nearest ten, it is 7,930

Hope that helped :)
3 0
3 years ago
If it costs $90 to feed a family of 3 for one week. (3 points) Unit 8 lesson 4
liubo4ka [24]
X = number of weeks
1 week =
3x = $90
Divide by 3
3x/3 = x
$90/3 = $30
1 person = $30 per week
x 5
5 people = $150 per week

x6
6 people = $180 per week
3 0
3 years ago
At the toy store a $120 doll house is on sale for 40%? what is the amount
Sergeeva-Olga [200]

Answer:

$72

Step-by-step explanation:

Multiply $120*0.40 to see how much money is being taken off, this equals $48. Remember that this $48 is how much you want to remove from $120, so 120-48=72.

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A person came to work at 7:30am went out at 11:45am had lunch came in at 12:30pm and left at 5:15pm. How many hours did this per
    9·1 answer
  • "A corn refining company produces corn gluten cattle feed at a variable cost of $82, per ton. If fixed costs are $120,000 per mo
    11·1 answer
  • Lilly and Alex went to a Mexican restaurant. Lilly paid $9 for 2 tacos and 3 enchiladas, and Alex paid $12.50 for 3 tacos and 4
    10·1 answer
  • Choose the equation that represents the graph below.
    9·2 answers
  • this is an easy 100 point question, i give brainly. what is 1+1? i have tried for hours and cant figure it out!!!!!​
    14·2 answers
  • Two angles of a triangle measure 12 degrees and 40 degrees. What is the measurement of the third angle of the triangle
    6·2 answers
  • If log 2 = x and log 3 = y, write each logarithm in terms of x and y.
    12·1 answer
  • Janine's mom purchases six umbrellas for a total cost of $37. She has a coupon, which will save her 25 percent. In
    14·1 answer
  • What is the perimeter of a rectangle whose length is twice the width? Width = 7 cm.
    10·2 answers
  • Help me please 6 grade
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!