127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
X = 1/2 y = 4 by elimination
Answer: 3080/5280 or (simplified) 7/12
Explanation:
There are 5280 feet in one mile so 3080/5280 is equal to 3080 ft/ 1 mile.
7/12 is equal to 3080/5280 when simplified.