1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
True [87]
3 years ago
15

Roberto wants to make $2.00 using half of dollar, and quarters.how many different ways can he make $2.00

Mathematics
1 answer:
Alik [6]3 years ago
6 0
A half a dollar is 50 cents. If you want to use quarters, you would need 6 more quarters to make 2 dollars.
You might be interested in
Algebra Question: Answer quickly.
Ilia_Sergeevich [38]

Answer:

x^2 -6x +6

Step-by-step explanation:

f (x) = x^2

g (x) = x − 3

f(g(x)) = Substitute g(x) in for x in the function f(x)

         = (x-3)^2 -3

         =x^2 -3x-3x+9   -3

          =x^2 -6x +6

4 0
3 years ago
A/b + c/b=? Simmmmmpppppllllliiiifffyyy
liubo4ka [24]

Answer:

\frac{A+c}{b}

Step-by-step explanation:

\frac{A}{b}+\frac{c}{b}

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A bag has more green balls than blue balls, and there is at least one blue ball. Let b represent the number of blue balls and le
Lera25 [3.4K]

Answer:

You must show us the statements that are given. This question can not be answered without that information. Have a nice day!!! :-)

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
You can't compare apples and orange
pychu [463]
This is a positive statement
3 0
3 years ago
A circle in the zy-Plane has a center at(3/4,1/2) and a radius that is 3/5 units long. which of the following is an equation of
Contact [7]

Answer:b

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • The frequency table was made using a box containing slips of paper. Each slip of paper was numbered 0, 1, 2, 3, or 4
    12·1 answer
  • BRAINLIEST OFFERED!<br> Solve and Show work!! :<br> 2x²-1=x²+4x+11
    5·1 answer
  • 6
    5·1 answer
  • Solve for the specified variable:<br> c(a+b)-d=f for a
    12·2 answers
  • How many times greater is the product 4x300 than the product 4x30?
    5·2 answers
  • Family on a trip. SUV costs $.32 per mile to drive and Sedan has $.22 per mile to drive. The family traveled a total of 660 mile
    6·1 answer
  • I need help on #59, #60
    8·2 answers
  • A (-5,3) <br> B (3,-3) <br> what is the distance of AB <br><br> do not label your answers
    15·1 answer
  • Cooper is ordering a cheeseburger for lunch. There are 3 cheese and 5 buns to choose from. How many different hamburger can coop
    9·1 answer
  • What would make this problem no solutions? fill in the blank.
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!