6-2 = 4
4+7 = 11 total yards
11 is more than 10 so yes they made a first down
20.5 is the answer, have a great day!
Answer: the answer is c) $.45
Step-by-step explanation: to find out how much per ounce, you need to divide the price by the quantity. so 10.80/24=.45
Answer:
the answers to this are x= 1 and y= 9