1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lord [1]
3 years ago
15

3 bananas and 1 apple cost £2.45 1 apple costs £0.35 How much does 1 banana cost?

Mathematics
2 answers:
krok68 [10]3 years ago
4 0
$2.10 hope this helps
Citrus2011 [14]3 years ago
3 0

Answer:

£O.7

Step-by-step explanation:

£2.45-£0.35= £2.10 £2.10 divided by 3= £0.70 for each banana

You might be interested in
What is the area of
Inessa05 [86]
I hope this helps you




Area=2.6


Area=12
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
1. What percent of 56 is 14?
tekilochka [14]

Answer:

Percentage Calculator: 14 is what percent of 56? = 25.

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A taxi service charges a $1.95 flat rate plus $0.55 per mile. Jason only has $12 to spend on a ride. Which graph best represents
Leno4ka [110]

Answer:

If 11.85 is an option then its it

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
What is 31.5 percent of 473?
Anna [14]
31.5% of 473 can be calculated as follows

(31.5/100) * 473
= 14899.5/100
= 148.99


hope it helped
3 0
3 years ago
PLEASE HELP HELP. I don’t get the 8 and 9
tresset_1 [31]

Answer: y=8 m=5

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Solve for x in the equation x^2-4x-9=29
    13·2 answers
  • If √6b+4=20, then what is the value of b
    12·1 answer
  • Alex bought 2 1/4 pounds of M&Ms and 1.6 pounds of gummy worms. If the M&Ms cost $2 per pound, and the gummy worms cost
    9·1 answer
  • What is missing blank
    15·2 answers
  • The range for the Kentucky temperatures is . The range for the Illinois temperatures is . The IQR for the Kentucky temperatures
    14·1 answer
  • Triangle ABC is an isosceles triangle.
    7·2 answers
  • Please solve with explanation
    5·1 answer
  • At Super Grocery, potatoes cost $2.85 for 5 pounds. At Value Market, potatoes cost $4.20 for 7 pounds. What is the unit price of
    7·2 answers
  • A. B. AB ≅ AC<br> C. D. CS ≅ ST
    9·1 answer
  • the line plot shows the weights of ten books.what is the difference in weight between the two books that weigh the most a. 1/4 p
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!