1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sunny_sXe [5.5K]
3 years ago
13

10squared correct to 6 decimal places ​

Mathematics
1 answer:
irga5000 [103]3 years ago
4 0

Answer:

3.162278

Step-by-step explanation:

√10= 3.16227766

then find the millionths place which is 3.16227766

then you round that number based on the number to the right of it which is a 6 so you round it up

so the answer is 3.162278

You might be interested in
State the rule that will result in the transformation below.<br> (x,y) maps to (?, ?)
Anna [14]

Answer:

(x,y) maps to (-y,x).

Step-by-step explanation:

Use vertex I as an example.

Pre-image I is graphed at point (-3,2), while image I' is graphed at point (-2,-3) .

In order to change between these points, the x and y coordinates must be swapped, as well as multiplying the y coordinate by -1.

8 0
3 years ago
Place the indicated product in the proper location on the grid. (3x 2a - 4y az 3a) 2
krek1111 [17]
(3x/2 - 2y a)4
is the answer!
8 0
3 years ago
MATH HOMEWORK HELP PLEASE
mojhsa [17]

Answer:

b

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
A 5 foot tall student casts a shadow that is 8 feet long. A 12.5 foot flag pole close by casts a shadow with an unknown length,
prohojiy [21]

Answer:

15.5

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
At Stater Brothers there is a gallon of ice cream for $4.75 it is on sale for 15%
Alexeev081 [22]

Answer:

Price after sale: $4.04

$0.71 saved

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • II has a radius of 1.47 inches and weighs 11 grams per cubic inch Which of the following
    11·1 answer
  • What is 164.4 divided by 2.4?record your answer in the space provided
    5·2 answers
  • Amy bought 0.4 kg of tomatoes for $4.00.<br><br> What is the cost in dollars per kg of tomatoes?
    8·2 answers
  • Wendy borrowed a 200-page book from the library. She reads 50 pages. The book is due in 5 days. Complete the inequality to find
    9·1 answer
  • Report your TWO scores for The Property of Numbers and Number Sets in fractional form.
    9·1 answer
  • Which expression is not an integer? A) -15 B) 6/14 C) 0 D) 12/6
    9·2 answers
  • Which is the graph of the linear inequality x – 2y &gt; –6?
    13·2 answers
  • △WXY is a right triangle, and △WZY is an isosceles triangle where WY¯¯¯¯¯¯≅ZY¯¯¯¯¯. Which is the measure of ∠XYZ?
    14·1 answer
  • Discribe the sides of polygon c
    10·1 answer
  • Solve these asap please
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!