1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
slega [8]
3 years ago
12

Is 9.1 greater then 9.099? (Im stupid)

Mathematics
2 answers:
Verizon [17]3 years ago
7 0

Answer:

no!

9.1 is not greater than 9.099 because we can round 9.099 to the nearest tenths place which brings us to 9.1

High Hopes^^

Barry-

hoa [83]3 years ago
3 0

Answer:

yes it is

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Can some one help me Please
USPshnik [31]
Use area formula (length x width)
42 x 25.5 = 1,071

Divide by total cost of wall paper

1,071/771.25 = $1.38 per square foot
6 0
3 years ago
Factorise 2xy²+8y please ​
OverLord2011 [107]

Answer:

Step-by-step explanation

2xy² +8y

= 2y (xy+8)

Just see what is the maximum common numbers u can find

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jonathan and Emma bought 12 ples and spent $20 on plates and silverware. They spent a total of $80. Write an equation to
raketka [301]

Answer:

80x(20-12)

Step-by-step explanation:

8 0
4 years ago
Ned has 55 marbles in his collection he has twice as many white marbles as red marbles he has five more blue marbles than white
nika2105 [10]

Answer:

7 marble's

Step-by-step explanation:

55 marbles and twice as many white marbles as red marbles and he has 5 more blue marbles than white marble's

4 0
3 years ago
I’m stumped, can anyone please help me understand this
rodikova [14]

Answer:

<em><u>B. Store T sells apples at the lowest rate</u></em>

Step-by-step explanation:

Store R sells apples at $1.20 <u>per pound.</u>

Store S sells <u>4 pounds</u> of apples at $5.00.

Store T sells <u>3 pounds</u> of apples at $3.48.

To find the answer, <u>you have to find the unit price</u> for both Store S and Store T.

For Store S: 4 pounds = $5. <u>Divide the cost by the pounds</u>. This will give us <u>$1.25 per pound.</u>

For Store T: 3 pounds = $3.48. Same thing as Store S, d<u>ivide the cost by the number of pounds</u>. This will give us <u>1.16 per pound</u>.

Now, we know the unit prices for each store. It's time to answer the question.

A. Store R sells apples at the lowest rate.

This is <em><u>incorrect</u></em> because the store that sells the apples at the lowest rate is Store T.

B. Store T sells the apples at the lowest rate.

This answer is <em><u>correct</u></em>, but I'll also take a look at the other two

C. Store S charges a lower rate for apples than Store T.

Again, this is <em><u>incorrect</u></em> because Store T sells apples at the lowest rate.

D. Store T charges the same rate for apples as Store R.

<em><u>Nope</u></em>, Store T sells the apples at a lower rate than Store R.

This means your answer will be <u>B. Store T sells apples at the lowest rate</u>.

<h2>I hope this helped you understand the question!</h2>
6 0
4 years ago
Other questions:
  • Solve this system of liner equations.separate the -x and y - values with a comma. 2x=96-14y 9x=40-14y
    11·1 answer
  • Part: Billy rented a canoe at $14 for two hours. If he rents the same canoe for 5 hours, he has to pay a total rent of $29. Writ
    8·1 answer
  • Use long division to convert the rational number to its equivalent decimal form. Upload a document showing all your work. 5/8
    12·2 answers
  • Muriel says she has written a system of two linear equations that has an infinite number of solutions. One of the equations of t
    11·1 answer
  • Jamal is 167 cm tall which expression expression finds jamals height in dekametres
    5·1 answer
  • Jacob can spend two hours at the museum. He spends 45 minuets looking at paintings and 50 minuets looking at pottery. how much t
    6·2 answers
  • Grace has a net spendable income of $1,700 per month. She decides to check her expenses for the previous month and adjust her bu
    11·2 answers
  • 8. You deposit $1600 in a bank account. Find the balance after 3 years. The account pays 2% annual interest compounded
    14·1 answer
  • &lt; 5 and &lt;7 are vertical angles.
    15·1 answer
  • In the expression 2x + x to the power of 2 + 3y, what are the coefficients?
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!