Answer:
I DO FLVS AS WELL AND I GOT THAT ONE WRONG
Step-by-step explanation:
ahhhh
true
To find the unit price, divide the total price by the total weight.
4.60 / 2 = 2.30
So, the unit price is $2.30 per liter of milk.
Best of Luck!
3 liters must be added
3x + 7
the answer is 72
let me know if you need an explanation