1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
stich3 [128]
3 years ago
15

Which of the following best describes an output NEED HELP PLS

Mathematics
1 answer:
kirill [66]3 years ago
7 0

Answer:

I DO FLVS AS WELL AND I GOT THAT ONE WRONG

Step-by-step explanation:

ahhhh

You might be interested in
True or false. the function is the product of 400 and a factor that does not depend on the initial number of visitors
Aleks [24]

Answer:

true

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Question 1) You can get milk at the grocery. You have decide between two options. The first option is A: 2 liters of milk for $4
MrRa [10]

To find the unit price, divide the total price by the total weight.

4.60 / 2 = 2.30

So, the unit price is $2.30 per liter of milk.

Best of Luck!

3 0
4 years ago
How many liters of a 90% acid solution must be added to 6 liters of a 15% acid solution to obtain a 40% acid solution?
tatiyna

3 liters must be added

4 0
3 years ago
7 more than 3 multiplied by x algebraic expression ​
Karolina [17]

Answer:

3x + 7

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
24 is 33 1/3% of what number
Ber [7]

the answer is 72

let me know if you need an explanation

5 0
3 years ago
Other questions:
  • If 80% is 8 km what is full distance
    13·2 answers
  • Absolute value of 5=|3×-2|
    11·2 answers
  • a woman walks in and steals 100 from a register. 5 minutes later uses the same 100 to buy merchandise from that same store and b
    15·1 answer
  • How to do this ? I do t understand this problem at all need an answer for this because it's a homework due tomorrow
    9·1 answer
  • The Birdwatching Club has 8 members, 2 girls and 6 boys. What is the ratio of
    5·1 answer
  • At a clothing store, Ted bought 4 shirts and 2 ties for a total price of $95. At the same store, Steph bought 3 shirts and 3 tie
    10·1 answer
  • Y=4.76x what is the constant of proportionality
    5·1 answer
  • What is the measure of ∠ B E C ?
    9·1 answer
  • Yeah yeah I know it math
    14·1 answer
  • Which sets of values belong to the domain and range of a relation
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!