Answer:
24.19
Step-by-step explanation:

or the value of x can be 24.20
Answer:
A 7-pack of frozen waffles costs $4.80.
Step-by-step explanation:
What is the unit price, rounded to the nearest cent?
We are asked to solve for the incremental net income from reworking the phones.
Number of items = 1000
Production Cost = 1000*$60 = $60,000
Salvage value = 1000*$30 = $30,000
Rework Cost = 1000 *80 = $80,000
Price when resold = 1000 * $120 = $120,000
Incremental Net = $120,000 + $30,000 - $60,000 -$80,000
Incremental Net = $10,000
The answer is $10,000.
I couldn’t really understand the question but i did 4squared + 3r(1) - 7(1)squared and i got -33 + 3r