Answer:
i think its 18(DONT TRUST ME)
Step-by-step explanatioN:
6 x 3
1. b = $95.94 / 6
= $15.99
t = $15.99 / 20
= $0.80
2. A: $1.28 / 8 = $0.16 per oz
B: $1.68 / 12 = $0.14 per oz
Difference: $0.02 per oz
It’s probably true as matter is either gas liquid or solid