1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
gayaneshka [121]
3 years ago
5

$5 for 4 pounds of apples

Mathematics
1 answer:
garik1379 [7]3 years ago
4 0

Answer:

Ok

Step-by-step explanation:

it's 5 dollars for 4 pounds of apples

You might be interested in
A _____ is a rule that assigns each value of the independent variable to exactly one value of the dependent variable.
Assoli18 [71]
I believe ur answer is fuction
7 0
2 years ago
What fraction is to the right of 3/4 on the number line
mash [69]

That's basically any number that's larger than 3/4.

4/4

73/6

9/9

11/12

etc.

6 0
2 years ago
Help me on my Homework it is not all of it but I can do the rest myself.
Rudik [331]

just label the first quartile, median, third quartile, and maximum

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Write an expression in factored form to represent the total area of each rectangle
Nezavi [6.7K]

The area of any rectangle is

           (the rectangle's length) times (the rectangle's width) .

If you have one or more specific rectangles to be discussed,
you'll have to reveal them.

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
If a car gets 30 gallons on highway, How many gallons are needed for a 300 mile trip?
ruslelena [56]
Divide 300 by 30 which equals 15
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Simplify the expression completely. −4g+8−5+ 2g
    14·1 answer
  • Find the inverse of the following: f(x)= 7x + 1
    10·1 answer
  • A weed called the boomstar vine is known for growing at a very fast rate. It can grow up to 0.5 feet per day. A. How fast in inc
    12·1 answer
  • What is the probability of choosing a square
    7·1 answer
  • Can someone help me learn to solve this?
    12·1 answer
  • Marcos bought 3 bags of chips that cost $0.79.
    6·2 answers
  • HELP PLEASE SUPER QUICK, I'LL MARK AS BRAINLIEST!
    9·2 answers
  • An advertisement for a circular rug says that the rug has a diameter of 6 feet. Find the relative error of this measurement
    7·1 answer
  • Keisha runs each lap in 6 minutes. She will run more than 11 laps today. What are the possible number of minutes she will run to
    6·1 answer
  • Hi this is my last bits of points, i Have 10 take it or leave it
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!