1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
inessss [21]
2 years ago
6

Which answer includes the intervals that contain the solution to the inequality? x2-1/3x+9_<0

Mathematics
1 answer:
zmey [24]2 years ago
3 0

Answer:the correct option is D

Step-by-step explanation:

I took the test

You might be interested in
Jon ran around a track that was 1\8 of a mile long.He ran around the track 24 times.How many miles did Jon run?
balandron [24]

Answer:

3 miles

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
I need help with them Please some one help
kap26 [50]
1.60%
2.30%
3.25%
4.25%
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
How are all angles in the 4th quadrant, negative or positive?
anastassius [24]

Answer:

They are all positive because you must go right.

They are all negative because you must go down.

Step-by-step explanation:

Example. (1,-4)

You go over one.

Down 4

5 0
3 years ago
I paid $8.50 each for movie tickets and i spend a total of $144.50. If n, represents how many tickets i bought, write and equati
damaskus [11]
Answer:
$144.50/8.50 = n

Explanation:
The word each indicates this equation will use division. We know the total is 144.50, so that will be the number being divided. 8.50 is the number 144.50 is divided by. The quotient will be represented by the variable, n.
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
rectangle A has 7 times the area of rectangle B. The width of rectangle A is 1/4 the width of rectangle B. The height of rectang
algol13

Answer:

just do 7 times 1/4 + the 12 thats your answer

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Joe wants to find all the four-letter words that begin and end with the same letter. How many combinations of letters must he ex
    12·1 answer
  • ??math question?? graph
    12·2 answers
  • If f(x)=x/2+8, what is f(x) when x=100<br><br>a:4<br>b:9<br>c:13<br>d:36​
    11·1 answer
  • If you if 3 1/2 pounds of bananas cost $1.96, how much would one pound cost?.
    14·1 answer
  • Solve x-2/y = z for y.
    12·1 answer
  • Solve the equation 23 = h - 52 for h.
    7·2 answers
  • A certain company's main source of income is selling cloth bracelets. The company's annual profit (in thousands of dollars) as a
    15·2 answers
  • Please find the value of this one expression
    8·1 answer
  • Part 1) A school is selling tickets to a play. Tickets cost $12 at the door and $8.50 if purchased in advance. The school has a
    12·1 answer
  • In this unit, you worked with geometric proofs. A proof is a logical sequence of justified conclusions that lead from a hypothes
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!